آنکارا – ترکیه

آنکارا پس از شهر استانبول بزرگترین، جذابترین و البته پر بازدید ترین شهر ترکیه است. شهر آنکارا، پایتخت کشور ترکیه بوده بنابراین پر واضح است که بیشتر بازدیدکنندگان آن با دلیل و اهداف تجارت و کاری به این شهر سفر می کنند. آنکارا به دلیل واقع شدن در مرکز کشور و فلات آناتولی و همچنین با دارا بودن ساختمان های مدرن شهری، نهادهای دولتی و شرکت های تجاری و همچنین سفارت خانه های خارجی، نقش بزرگترین راه ارتباطی و حمل و نقل را برای این کشور ایفا می کند. همانطور که بیان شد آنکارا به علت مستقر بودن بسیاری از نهادها مانند: سازمان هوافضا ، کارخانه ها و ادارات دولتی، دانشگاه ها، وزارتخانه ها ، شرکت های دفاعی و نظامی و … بسیاری از بازدید کنندگان آن اهداف تجاری و کاری را دنبال می کنند، اما نباید از این موضوع چشم پوشی کرد که آنکارا به اندازه خود دارای جاذبه های گردشگری زیبا و خاص به خود است و سالانه تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می کند.

آب و هوای شهر آنکارا

ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران می باشد و تقریبا می توان گفت شرایط اب و هوایی آن به میزان زیادی مشابه به آب و هوای ایران است. بنابراین می توان گفت کشور ترکیه دارای ۴ فصل مجزا می باشد. با این حال خالی از لطف نیست که گفته شود فصل بهار بهترین زمان برای سفر به کشور ترکیه و شهر آنکارا است. در این فصل با وجود بهاری بودن آب و هوا و باران های زیبا و دلنشین چهره ایی دوست داشتنی به شهر می بخشد. اگر چه، آنکارا در فصل تابستان بیشتر از بهار گردشگران را به سمت خود می کشد. فصل تابستان در آنکارا مخصوصا در روزهای ابتدایی آب و هوای مناسب تر و گرمایی قابل تحمل تر و دلپذیرتری دارد.

همانند کشور ایران در پاییز آب و هوایی این شهر به میزان قابل توجهی و تا دمای ۱۷ الی ۱۹ کاهش پیدا می کند و در اواخر فصل پاییز شهر حال و هوای زمستانی به خود گرفته و سرما و برف زمستانی را با خود به همراه می آورد. آب و هوای زمستان در در این شهر بیشتر با بارندگی های شدید و هوای خشک و سرد همراه است و به ندرت ممکن است برف باریده شود. در این فصل تعداد گردشگران شهر کاهش می یابد چراکه شهر کاملا آب و های زمستانی و یخبندان دارد.

موقعیت جغرافیایی اتاوا آنکارا

آنکارا شهر مدرن و پایتخت کشور ترکیه است و بر اساس آمار در سال ۲۰۰۵ دارای جمعیتی بالغ بر ۴۳۱۹۱۶۷ نفر بوده است که مسلما این جمعیت تاکنون بسیار بیشتر از این عدد شده است. بسیاری از جمعیت این کشور را ترک های آناتولی و کردها تشکیل داده اند. شایان ذکر است طی چند سال اخیر بسیاری از ساکنان ترک آنکارا به کشورهای اروپای غربی مهاجرت کرده اند و همچنین بسیاری از افراد از کشورهای همسایه مانند سوریه و ایران به این شهر نیز مهاجرت کرده اند. موضوعی که باعث بالا رفتن اهمیت شهر آنکارا شده است موقعیت جغرافیایی آن می باشد. این شهر در مرکز کشور ترکیه بوده و به همین دلیل دسترسی از آن به همه جای کشور ممکن و آسان است.

بنر اطلاعات پشتیبانی
پشتیبانی آنلاین
×
سودا نژادی Whatsapp chat
امین توکل Whatsapp chat
2 +