وان تور
وان تور
وان تور
وان تور

استانبول – ترکیه

شهر استانبول، بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه است. این شهر تاریخی، پایتخت امپراطوری سه دوره مهم تاریخی ترکیه، یعنی روم، بیزانس و عثمانی بوده که بالاخره در سال ؟ بازنشسته شده و لقب پایتخت کشور را به آنکارا سپرده است.

موقعیت جغرافیایی استانبول: استانبول در یک نگاه

استانبول، تنها شهری است که در دو قاره گسترش پیدا کرده، بخشی از آن در قاره آسیا و بخش دیگر در قاره اروپا است، به‌همین‌دلیل گفته می‌شود که در منطقه اوراسیا قرار گرفته است. دو بخش آسیایی و اروپایی استانبول از طریق تنگه‌ای به‌نام تنگه بسفر به یکدیگر متصل شده‌اند که شبه جزیره تراکیه در قاره اروپا و شبه جزیره آناتولی در آسیا واقع شده. این شهر، سومین کلان‌شهر خاورمیانه و بزرگ‌ترین کلان‌شهر اروپا است.

مساحت شهر استانبول

مساحت استانبول حدود ۵,۷۱۲ کیلومترمربع است که به دو قسمت اروپایی و آسیایی تقسیم شده است.

جمعیت استانبول چقدر است؟

جمعیت استانبول طبق سرشماری که در سال ۲۰۱۸ انجام شده، بیش‌از ۱۵ میلیون نفر است که حدود ۶۵% از مردم در قسمت اروپایی و ۳۵% در قسمت آسیایی زندگی می‌کنند. این شهر در سال ۲۰۱۸، به‌عنوان پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه شناخته شد.

دین، مذهب و زبان مردم استانبول

مردم استانبول اکثرا ترک هستند و به زبان رسمی کشور، یعنی ترکی صحبت می‌کنند. اکثر مردم این شهر مسلمان و دارای مذهب سنی هستند.

آب‌ و هوای استانبول

به استانبول روی نقشه نگاه کنید. دریای مدیترانه و دریای سیاه، شبه‌جزیره بالکان و آناتولی را در نزدیکی آن می‌بینید؛ بنابراین باید انتظار آب‌وهوای مدیترانه‌ای را در این شهر داشته باشید. این یعنی گرم‌ترین روزهای سال را در ماه‌های اول تابستان تجربه می‌کنید و زمستان‌هایش سردترین روزهای سال را به خود می‌بینند. ناگفته نماند باران‌های ناگهانی بهار و پاییزش شما را شگفت‌زده می‌کند.

استانبول - ترکیه

بنر اطلاعات پشتیبانی
پشتیبانی آنلاین
×
سودا نژادی Whatsapp chat
امین توکل Whatsapp chat
2 +