ازمیر – ترکیه

تور ازمیر ( Izmir ) سومین شهر بزرگ و پرطرفدار در ترکیه، بعد از استانبول و آنکارا می باشد که دارای موقعیت ممتاز به عنوان شهری تجاری ، صنعتی و بندری است . شهر ازمیر که در زبان ترکی ازمیر زیبا نامیده می شود و نیز بر فراز یک خلیج بلند و باریک قرار دارد و کرانه های دریای اژه ترکیه از جمله زیباترین چشم اندازهای این شهر می باشند . خط ساحلی باشکوهی که آب شفاف دریای اژه به آن برخورد می کند ، مملو از کرانه های قدیمی که توسط باغ های زیتون ، پرتگاه های سنگی و جنگل های کاج است که به زیبایی در خود جای داده است و جالب است بدانید که شهر ازمیر که در پشت پیاده روهای آراسته شده با درختان نخل زیبا و خیابان هایی که کرانه های ساحلی را دنبال می کنند ، از دامنه های کوه های اطراف با شیب های پلکانی افقی به آرامی بالا می رود، ازمیر شهری سرزنده و بسیار زیبا می باشد و در مدت فستیوال بین المللی هنر در ماه ژوئن و جولای گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشد و همچنین ازمیر شهری سرزنده و بسیار زیبا می باشد و در مدت فستیوال بین المللی هنر در ماه ژوئن و جولای گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند.

موقعیت و جمعیت شهر ازمیر 

شهر ازمیر بعد از استانبول و آنکارا سومین شهر مهم ترکیه در میان گردشگران در سراسر دنیا می باشد و جالب است بدانید که این شهر حدود ۴ هزار نفر جمعیت دارد و این شهر در ساحل دریای اژه قرار گرفته است و از مناطق گردشگری ترکیه بشمار می رود. شهر ازمیر مناطق بسیار زیبا و متنوعی دارد و منطقه کوناک تاریخ این شهر را برای گردشگران ازمیر به تصویر می کشد، این شهر دومین بندر بزرگ بعد از شهر استانبول می باشد و از شهرهای توریستی و پرطرفدار ترکیه، شهر ازمیر است. ازمیر که در پشت پیاده روهای تزیین شده با نخل و خیابان هایی که کرانه های ساحلی را به تصویر می کشد، از دامنه های کوه های اطراف با شیب های پلکانی افقی به آرامی بالا میرود همگی باعث شده است که سالیانه هزاران گردشگر روانه این شهر شوند؛ ضمنا می توان گفت که ازمیر از نظر وسعت سومین شهر بزرگ ترکیه و دومین بندر ترکیه بعد از استانبول شناخته می شود،  ازمیر شهری سرزنده و بسیار زیبا می باشد و در مدت فستیوال بین المللی هنردرماه ژوئن وجولای بازدید کننده و گردشگران زیادی به این شهر سفر می کنند.

آب و هوای شهر ازمیر

شهر ازمیر آب و هوایی مدیترانه‌ ای دارد ، زمستان‌ ‌های نسبتا معتدل و تابستان‌ های آفتابی و نسبتا داغ و گرمی دارد و بیشترین میزان بارش باران در ازمیر در فصل زمستان است و در تابستان‌ ها نیز این شهر شاهد بارش اندکی نیز هستیم و همچنین زمستان ‌های ازمیر از ماه دسامبر تا اواسط ماه مارس ، نسبتاً معتدل و بارانی می باشد . میانگین دما در ماه ژانویه ۷ درجه سانتیگراد است و میانگین بارش باران نیز حدود ۱۰ روز در ماه است ، ازمیر نسبت به شهرهایی مثل استانبول کمتر در معرض آب و هوای سرد است ، ولی گاهی ممکن است که شب‌های این شهر نسبتاً سرد شوند. بارش برف در ازمير به ندرت اتفاق می افتد ، برای مثال در فوریه سال ۲۰۱۲ میلادی شاهد برف هم بودیم . ضمنا شما گردشگران ازمیر بدانید که فصل بهار در شهر ازمير، اواسط ماه مارس تا ماه می آب و هوای ازمیر به شدت معتدل است. البته در ماه مارس هوای ازمیر شاید اندکی غیر قابل تحمل باشد ، ولی هرچه می گذرد آفتابی شده و بارش باران نیز کاهش می‌یابد . فصل تابستان نیز از ماه ژوئن تا اواسط ماه سپتامبر، ازمیر شاهد آب و هوایی نسبتا داغ ، خشک و آسمانی آفتابی می باشد.

بنر اطلاعات پشتیبانی
پشتیبانی آنلاین
×
سودا نژادی Whatsapp chat
امین توکل Whatsapp chat
2 +