تور مراکز دیدنی و تفریحی وان ترکیه

تاریخ حرکت

روزانه

مدت زمان

شروع از یک شب

تعداد مشاهده

1474

حداکثر صندلی

10
  مقصد اول

  خانه گربه ها

  گشت شهری روزانه : گونه نادری از گربه‌سانان در این شهر پیدا می‌شوند که بی‌شک از منحصر به فردترین جاذبه‌های دیدنی شهر وان هستند. این گربه‌ها بیشتر سفید و پشمالو هستند و دو چشم آن‌ها رنگ‌شان با یکدیگر تفاوت دارد، یکی از آن‌ها کهربایی و دیگری آبی است. این گربه‌ها برخلاف دیگر همنوعان خود که از خیس شدن بیزار هستند، بسیار به آبتنی و آب علاقه‌مند هستند. اهالی شهر وان بر این باور هستند که این گربه‌ها تنها جفتی از گربه‌ها بودند که «حضرت نوح» آن‌ها را سوار کشتی خود کرده است. در سال ۱۹۹۹ میلادی نسل این گربه‌ها رو به انقراض بود و دولت ترکیه در آن زمان مرکزی برای نگهداری نسل آن‌ها تاسیس کرد و آن را «خانه گربه وان» نامید. خانه گربه‌های وان امروزه به یکی از نقاط توریستی شهر وان تبدیل شده است.
  مقصد دوم

  قلعه وان ترکیه

  گشت شهری روزانه : قلعه وان ترکیه بر بالای کوه‌های ساحل شرقی دریاچه وان در ترکیه قرار گرفته است که امروزه به جز مخروبه‌ای با ستونهای عظیم و دیوارهای سربه فلک کشیده هنوز برای بقاء در ستیز است . قدمت این قله به قرن ۹ پیش از میلاد مسیح می‌رسد. اورارتوها، این قلعه را در قرن هفتم پیش از میلاد ساخته‌اند و در گذر تاریخ، اقوام مختلفی از جمله ارمنی‌ها، رومی‌ها، مادها، هخامنشی‌ها، ساسانی‌ها، عرب‌ها، سلجوق‌ها، عثمانی‌ها و روس‌ها از آن استفاده نموده اند. بخش­ های پایینی دیواره­ این دژ از سنگ بازالت و بدون ملات و بخش­ های بالایی آن از آجر ساخته ­شده­ است. کتیبه خشایارشاه، یادگار ارزشمند هخامنشی را می‌توانیم بر فراز صخره‌ای به ارتفاع ۲۰ متر و در نزدیکی قلعه وان ببینیم. این کتیبه در اصل توسط داریوش بزرگ آماده‌سازی شده‌است اما به دلائلی تکمیل نشده و خالی رها شده‌است، اما خشایارشا پسر داریوش بزرگ، در دوران زمامداری خود آن را تکمیل کرده و به یادگار گذاشته‌است. این کتیبه ۲۷ سطر و ۳ ستون دارد و از چپ به راست و به سه زبان پارسی باستان، اکدی و عیلامی نوشته شده‌است. این کتیبه تنها کتیبهٔ هخامنشی است که در خارج از مرزهای کنونی ایران قرار دارد.
  مقصد سوم

  کلیسای آکدامار

  گشت شهری روزانه : یکی از جاذبه های شهر وان کلیسای آکدامار این شهر است . کلیسای آکدامار کلیسایی است در فاصله ۴۱ کیلومتری جنوب غربی شهر وان که بر روی جزیره آکدامار قرار دارد و نام این کلیسا نیز از روی همین جزیره گرفته شده است . این کلیسا مابین سال های ۹۱۵ تا ۹۲۱ میلادی ساخته شده است .
  مقصد چهارم

  دریاچه وان

  گشت شهری روزانه : بدون شک مهمترین جاذبه ی توریستی وان دریاچه وان است . دریاچه وان در جهت غربی شهر وان قرار دارد ، کوه معروف دریاچه وان سبحان نام دارد که حدود ۴۰۵۸ متر است . این دریاچه یک دریاچه نمکی است که حاصل فعالیت آتشفشانی بوده است. جویبارهای این دریاچه بسیار زیبا هستند. عمیق ترین جای این دریاچه ۴۵۰ متر است، اما به طور متوسط عمق ۱۷۱ متری دارد. این دریاچه دارای ۱۲۰ کیلومتر طول و ۸۰ کیلومتر عرض دارد. مساحت آن ۳۷۵۵ متر مربع است. این دریاچه بزرگترین دریاچه ی ترکیه است و سه جزیره ی زیبا به نامهای آختامار ، چارپاناق و آن آدیر دارد .
  پشتیبانی وان تور

  با متخصص وان تور صحبت کنید

  همکاران ما در وان تورز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد

  • از شنبه تا پنج شنبه ، پاسخ تلفنی از ساعت 8 صبح الی 8 شب
  • از شنبه تا جمعه ، پاسخ به تگرام و واتس اپ از ساعت 9 صبح الی 11 شب