شهر وان ترکیه کجاست ؟

قبل از ارائه توضیحات در مورد تور  هوایی وان ترکیه ، شهر وان شهر کوچکی در شرق کشور پهناور ترکیه و مرکز استانی به همین نام است.

این شهر که از مرز مشترک ایران و ترکیه فاصله چندانی ندارد، در حاشیه بزرگترین دریاچه ترکیه واقع شده و قدمتش به ۳۴۰۰ سال پیش بر می گردد.

یعنی زمانی که پادشاهی کهن اورارتو در اطراف دریاچه وان پا گرفت، منطقه وان به شهری برای سکونت بدل شد.

البته که این سال ها وان از شکوه آن دوران بسیار فاصله گرفته و اگر امروزه به وان بروید، با شهری ساده و کوچک مواجه خواهید شد.

شهر وان امروزه جمعیتی در حدود ۳۷۰,۱۹۰ نفر را در خودش جای داده و وسعتی برابر با ۱,۹۳۸ کیلومتر مربع دارد. از نکات جالب توجه شهر وان می توان به جمعیت بالای کُردهای این شهر اشاره کرد.

همچنین بسیاری وان را با گربه هایش می شناسند و این موجودات بانمک از نمادهای به خصوص شهر وان هستند. گربه هایی سفید با رنگ چشمان متفاوت از جمله

چیزهایی است که بلااستثنا نظرتان را در طی سفر به وان جلب خواهد کرد.

انواع روش های سفر به وان ترکیه :

  • سفر  زمینی به وان ترکیه ( تور زمینی وان ترکیه )
  •  سفر ریلی به وان ترکیه ( تور ریلی وان ترکیه )
  • سفر هوایی به وان ترکیه  ( تور هوایی وان ترکیه ) 

سفر به وان ترکیه بصورت زمینی

برای سفر زمینی به شهر وان ترکیه میتوان از شهر های تبریز ، خوی ، ارومیه  ، تهران و رشت که بعضی ها بصوررت مستقیم و بعضی ها غیر مستقیم انجام می شود ( یعنی در یکی از شهرهایی که بالا اشاره شد پیاده و با وسیله های اون شهر ها به وان میرید)

سفر به وان ترکیه بصورت ریلی

برای سفر ریلی با قطار به شهر وان ترکیه از تبریز و تهران با قطار چهار تخته البرز به مقصد راه آهن وان ترکیه انجام می شود.

شروع حرکت قطار از تهران می باشد و در تبریز نیز مسافرگیری انجام می شود .

سفر هوایی به وان ترکیه با هواپیما

حالت اول : برای سفر هوایی به وان ترکیه در حال حاضر پرواز مستقیمی از ایران به شهر وان ترکیه انجام نمیشود ولی پیشنهادی داریم : 

شهر وان ترکیه شهری مرزی در فاصله یک ساعته با مرز رازی و مرز رازی هم فاصله ای حدودا ۴۵ دقیقه ای داره با شهر خوی

شهر خوی هم فرودگاه مجهز داره و هم ترمینال خیلی خوب شما میتونین: 

از شهر تهران یا یکی دوتا شهر دیگه به شهر خوی با هواپیما برین و از اونجا به مدت ۱:۳۰ ساعت با ون های ترکیه از مرز رازی که راحتی بالایی دارن تا هتل خود سفر کنید .

مطالعه بیشتر : مرز رازی ، اطلاعات جامعی در مورد این مرز

حالت دوم : برای تور هوایی وان ترکیه این بار بجای فرودگاه خوی می توانید فرودگاه ارومیه رو انتخاب کنید که شهر های بیشتری رو ساپورت میکنه و تایم های زیاد تری نسبت به فرودگاه خوی داره

و بعد از پیاده شدن از هواپیما در فرودگاه ارومیه از طریق مرز سِرو خودتون رو با ماشین های مرزی که در ترمینال و فرودگاه وجود داره به وان برسونید و ارجهیت دیگه که هست اینه که مرز سرو ۲۴ ساعته هست و میتونید با هر پروازی که دوست دارید به ارومیه بیاید و به وان برید.

( این نکته رو حتما توجه کنید که ماشین ها از ارومیه به وان ساعات مشخصی سرویس میدن و قبل از حرکت از شهر خودتون این سرویس رو از طریق وان تور رزرو کنین! وگرنه باید یک شب در ارومیه بمونید و صبح زود به سفرتون ادامه بدید)

مطالعه بیشتر : مرز سرو ، اطلاعات جامعی در مورد این مرز شبانه روزی 

خیلی از مسافرین و مخاطبین سایت وان تور از ما میپرسن چرا وان ترکیه پروازی مستقیم نداره ؟

خوب جواب این سوال رو میشه با کمی ریز بینی بدست آورد.

  • خیلی ها در مرز و در بخش های ترنسفر زمینی چه در طرف ایران و چه در طرف ترکیه مشغول به کار هستن و این تعداد تا ۵۰۰ تا ۸۰۰ نفر هم بصورت مستقیم میشه شمرد.
    و این تعداد قابل ملاحظه ای هست درسته علت خوبی نیست ولی این تعداد دز نوع خودش میتونه عامل بازدارنده ای مخصوصا برای کشور ترکیه باشه.
  • از طرفی هم خیلی از ما ها هزینه کم در سفر رو ترجیح میدیم و وقتی پای مقایسه پیش بیاد قطعا هزینه ی کمتر رو انتخاب میکنیم و تا حالا پروازی وجود نداشته بجز چند پرواز که چند سال پیش صورت گرفته.
    و مردم با اینکه چندین سال سفر هوایی به وان ترکیه با هواپیما رو درخواست میکردن ولی صندلی ها طی چند پرواز خالی بلند شده و این امر نشان گر عدم استقبال حتی در صورت وجود هستش