راهنمای خرید

راهنمای خرید سیمکارت از وان ترکیه + قیمت بسته ها

کشور ترکیه کشوری است توریست پذیر با ورودی بالغ بر چهل میلیون گردشگر از سراسر دنیا وارد این کشور می شوند. طبیعتا برای خرید سیم کارت از ترکیه می بایست ابتدا اپروتار های ارائه دهنده سیم کارت را بصورت مختصر بشناسید ، سپس سطح خدمات دهی هر کدام را بشناسید و آنکه کدام یک برای توریست و گردشگر مناسب می باشد و سوال مهم اینکه کدام شهر های ترکیه نیاز به تهیه سیم کارت دارند و مدارک مورد نیاز برای تهیه سیم کارت در کشور ترکیه چیست ؟ نحوه خرید سیمکارت از شهر وان ترکیه و … همه و همه سوالات شما در این مقاله پاسخ داده خواهند شد. با وان تور همراه باشید .

 

ترک سل - راهنمای خرید سیمکارت از وان ترکیه + قیمت بسته ها

انواع اپراتور های ارائه دهنده سیم کارت در کشور ترکیه

 

 • شرکت ترکسل – turkcell :

  قوی ترین و معروف ترین اپراتور کشور ترکیه ، ترکسل میباشد که از لحاظ آنتن دهی و زیر ساخت در سراسر کشور ترکیه قابل قبول می باشد. (هم تراز ایرانسل)

مزایای خرید سیم کارت ترکسل به خصوص پاکت خوش آمدگویی توریست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اجاره اتوموبیل از سایت Yolcu360 با قیمت های ویژه! شما می توانید با شماره تلفن همراه و کدی که دریافت می کنید در این وب سایت از خدمات ویژه به مشتریان ترکسل بهره مند شوید.

استفاده از ۱۰٪ تخفیف در شعبات رستوران Şans ( شنس) در ترکیه.

موزه گفت و گو Turkcell که به شما امکان می دهد موانع روزمره افراد معلول را تجربه کنید.

البته در نظر داشته باشید که قیمت سیم کارت ها با توجه به امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهد می تواند متفاوت باشد ولیکن باید عنوان کنیم که قیمت سیم کارت ترکسل ارزان نیست و به نسبت کشورهای اطراف شما باید هزینه بیشتری را برای خرید سیم کارت ترکیه پرداخت نمایید. این بسته ها به مدت ۳۰ روز اعتبار دارند. البته شما می توانید سرویس خارج از ترکیه را نیز با پرداخت هزینه اضافی فعال نمایید تا بتوانید از ایران به این سیم کارت دسترسی داشته باشید. به خصوص برای افرادی که اقدام به افتتاح حساب در ترکیه نموده اند این سرویس کمک شایانی برای مدیریت حساب آنها می کند. همچنین برای افرادی که در نظر دارند برای اخذ شهروندی ترکیه ، سرمایه گذاری در ترکیه و یا ثبت شرکت در ترکیه اقدام کنند این اپراتور پیشنهاد می شود. در زیر به برخی از این موارد به اختصار اشاره شده است :

 

مدت حجم قیمت نام بسته
۷ روز ۱GB   لیر ۱۲ HAFTALIK 1GB
۳۰ روز ۵۰۰MB   لیر ۱۴ YENI 500MBINTERNET
۱GB   لیر ۲۰ YENI 1GB
۲GB   لیر ۲۵ YENI 2GB
۴GB   لیر ۳۵ YENI 4GB
۶GB   لیر ۴۵ YENI 6GB
۸GB   لیر ۵۵ YENI 8GB
۳ ماه ۱۵GB   لیر ۸۹ TEKRARLI15GB

 

 • شرکت ودافون – vodafone :

  یکی از اپراتور های معمولی کشور ترکیه میباشد که میتوان با رایتل ایران مقایسه کرد

ودافون را می توان دومین اپراتور بزرگ ترکیه و رقیب اصلی ترکسل دانست. از مزایای خرید این سیم کارت می توان به پوشش اینترنتی مناسب آن اشاره کرد. شما می توانید به راحتی سیم کارت های اعتباری را از تمام فروشگاه های رسمی در سطح شهر خریداری کنید. سیم کارت ودافون ترکیه برای گردشگران خارجی به مدت ۱۲۰ روز معتبر است و بعد از این زمان می بایستی به ثبت رسمی آن و همچنین پرداخت مالیات آن اقدام نمایید. قیمت سیم کارت های اعتباری ودافون بسیار متنوع می باشد مثلا در یک مدل شما می توانید با پرداخت ۳ یورو سیم کارت تهیه کنید ولیکن برای استفاده از خدمات اینترنت و یا مکالمه می بایستی آن را شارژ نمایید در حالی که سایر مدل ها شما می توانید با پرداخت مبالغ بیشتر از امکانات بیشتری نیز استفاده کنید. البته در بسیاری از موارد برای گردشگران خارجی عملا امکان استفاده از یک نوع سیم کارت فراهم می باشد. این سیم کارت را شما با پرداخت ۲۰۰ لیر یعنی در حدود ۳۵ دلار می توانید تهیه کنید که ۷۵۰ دقیقه مکالمه رایگان به همراه  ۲۵۰ پیامک و همچنین ۲۰ گیگابایت اینترنت دارد. این سیم کارت پیش پرداخت Vodafone 30 روز اعتبار دارد و فقط برای استفاده در ترکیه است نه در سایر کشورهای اتحادیه اروپا.

مدت حجم قیمت نام بسته
۲۴ ساعت ۱۵۰MB   لیر ۲ GUNLUK 150
۷ روز ۲۵۰MB   لیر ۵ ABONE H250MB
۵۰۰MB   لیر ۷ HAFTALIK 500
۱GB   لیر ۱۰ ۱GB HAFTALIK
۳۰ روز ۲۵۰MB   لیر ۱۲ ABONE DEVAM 250MB
۵۰۰MB   لیر ۱۶ ABONE DEVAM 500MB
۱GB   لیر ۲۲ ABONE DEVAM 1GB
۲GB   لیر ۳۰ ABONE DEVAM 2GB

 

 • شرکت ترک تلکام – turktelekom :


  این شرکت رقابت نزدیکی با ترکسل را دارد و میتوانید بجای ترک سل نیز از این اپراتور استفاده نمایید (هم تراز همراه اول)

این اپراتور را می توان کوچکترین اپراتور ترکیه دانست ولی با این حال خدمات خوبی را در زمینه پوشش شبکه و اینترنت پر سرعت در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. قیمت خرید این سیم کارت با توجه به ارایه خدمات متفاوت می باشد مثلا شما با پرداخت ۱۵۰ لیر در حدود ۲۶ دلار می توانید از ۷۵۰ دقیقه مکالمه رایگان و ۱۰ گیگابایت اینترنت استفاده نمایید. یا با پرداخت ۲۰۰ لیر یا ۳۵ دلار از ۷۵۰ دقیقه مکالمه رایگان  و همچنین ۲۵ گیگابایت اینترنت استفاده نمایید. به راحتی می توانید از فروشگاه های رسمی این سیم کارت را تهیه نمایید.

در نظر داشته باشید که سیم کارت ترک تلکوم قطعاً ارزان تر از وودافون می باشد. این شرکت گزینه های بیشتری را برای گردشگران خارجی ارائه می دهد.

 

مدت حجم قیمت نام بسته
۱ روز ۱۰۰MB   لیر ۱٫۹۰ GUN
۱ روز ۱GB   لیر ۶ GUN1
۷ روز ۱۰۰MB   لیر ۵ HAFTA
۷ روز ۱GB   لیر ۹ HAFTA1
۷ روز ۱۰GB   لیر ۱۰ HAFTA10GB
۳۰ روز ۱۰۰MB   لیر ۹ AYLIK 100MB
۳۰ روز ۲۵۰MB   لیر ۱۲ AYLIK 250MB
۳۰ روز ۵۰۰MB   لیر ۱۹ AYLIK 500MB
۳۰ روز ۱GB   لیر ۱۹ AYLIK 1GB
۳۰ روز ۲GB   لیر ۳۹ AYLIK 2GB
۳۰ روز ۳GB   لیر ۴۵ AYLIK 3GB
۳۰ روز ۴GB   لیر ۴۹ ۴GB
۳۰ روز ۵GB   لیر ۵۵ AYLIK 5GB
۳۰ روز ۶GB   لیر ۵۹ AYLIK 6GB
۳۰ روز ۷GB   لیر ۶۴ AYLIK 7GB
۳۰ روز ۸GB   لیر ۶۹ ۸GB
۳۰ روز ۱۰GB   لیر ۷۹ ۱۰GB

مکان های تهیه سیم کارت در ترکیه :

 

 1. فرودگاه ها : همه فرودگاه های دنیا و کشور ترکیه در فوردگاه های خود سیمکارت های خود را عرضه میکنند ولی توصیه میشود اگر راهی کشور ترکیه هستید در فوردگاه این کشور سیم کارت را تهیه نکنید زیرا در صورت بروز مشکل باید به نمایندگی خرید خود مراجعه نمایید مثل فعال نشدن سیم کارت و این باعث ادیت شما خواهد شد.
 2. نمایندگی های سطح شهر : برای خرید سیم کارت بهترین گزینه نمایندگی های سطح شهر مخصوصا نمایندگی های نزدیک به هتل خود را انتخاب نمائید .
 3. آژانس ها و دفاتر هواپیمایی: برخی کارگزاری های ترکیه در ایران به دلیل داشتن مسافرین زیاد اقدام به ارائه سیمکارت مسافری میکنند بدین صورت که قبل سفر سیمکارت را به مسافر داده و پایین سفر سیم کارت را از مسافر تحویل میگیرند که این روش هم بسیار در بین مسافرین مورد استفاده قرار میگیرد و مقرون به صرفه می باشد.

 

مدارک لازم برای خرید سیم‌ کارت در ترکیه چیست؟

 

برای خرید سیمکارت از وان ترکیه پاسپورت کافیست ، با در دست داشتن اصل پاسپورت و مراجعه به نمایندگی های اپراتور های سیم کارت در شهرهای ترکیه می توانند سیمکارت خود را تهیه کنند که زمان خرید سیمکارت و تکمیل فرم ها توسط نمایندگی حدود بیست دقیقه زمان بر خواهد بود و سیم کارت تا 2 ساعت فعال خواهد شد

 

نحوه ی فعال سازی سیم کارت های ترکیه

معمولا در چند سال اخیر با قرار دادن سیم کارت در گوشی ، سیمکارت بطور خودکار فعال می شود و این فعال سازی 3 ماه می باشد (برای پاسپورت) و میتوانید هر دور که به ترکیه سفر میکنید به نمایندگی های سیمکارت خود مراجعه نمایید تا با خرید بسته مجددا سیم کارت خود را فعال نمایید البته فعال کردن سیمکارت بسته به شانس شما دارد بعضی از سیم کارت ها بعد بلا استفاده ماندن بعد از سه ماه به طور کل لغو امتیاز میشوند و بعضی ها شانس شارژ و استفاده مجدد را دارند و این موضوع را نمایندگی فروش سیم کارت به شما اعلام خواهد کرد برای فعال سازی سمکارت بعد از خرید سیمکارت ، اگر بصورت اتوماتیک سیمکارت شما فعال نشد میتوانید از روش های زیر ، برای اپراتور های مختلف استفاده نمائید.

 

ترکسل

ترکسل(Turkcell) بزرگترین اپراتور ترکیه است که هم پوشش شبکه خوبی دارد و هم می‌توانید از اینترنت پر سرعت یعنی 4G هم استفاده کنید. قبل از خرید بسته بهتر است به دقت لیست بسته‌ها را بررسی کنید و مناسب‌ترین را با توجه به میزان استفاده و مدت زمان اقامت‌تان انتخاب کنید. برای فعال‌سازی سیم‌کارت‌های ترکسل کلمه «Evet»(این کلمه به معنای بله در فارسی و ok انگلیسی است) را به شماره 222 ارسال کنید. برای استعلام باقیمانده بسته‌های ترکسل کد *159# را شماره گیری کنید.

ودافون

ودافون (Vodafone) بعد از ترکسل دومین اپراتور بزرگ ترکیه است که بیشتر به خاطر اینترنت پر سرعت آن معروف است. برای فعال کردن سیم‌کارت ودافون کلمه SORGU را به شماره ۳۶۳۶ ارسال کنید و برای اطلاع از باقیمانده شارژ کلمه OZET را به شماره ۷۰۰۰ بفرستید.

ترک‌تلکام

ترک‌تلکام کوچکترین اپراتور ترکیه است که هم پوشش شبکه خوب و هم اینترنت پر سرعت دارد. برای فعال کردن سیم‌کارت ترک‌تلکام یک پیامک خالی به شماره 5555 بفرستید و بعد از گرفتن پاسخ از شماره 2438 کلمه EVET را ارسال کنید. برای اطلاع از باقیمانده اعتبار سیم‌کارت‌تان هم می‌توانید کد #۱۲۳* را شماره گیری کنید یا با ۹۳۳۳تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

نحوه خرید سیمکارت از شهر وان ترکیه :

شهر وان ترکیه یکی از شهرهای مرزی و نزدیک به ایران می باشد که اکثر مسافرهای ایرانی در این شهر برای تفریح و خرید مراجعه مینمایند .

لازم به ذکر است شهر وان ترکیه شهر کوچکی از نظر وسعت و دسترسی می باشد و برای سفر به این شهر نیاز چندانی به سیم کارت در این شهر وجود ندارد زیرا اکثر مراکز خرید ، کتفی شاپ ها و رستوران ها با ارائه وای فای رایگان سعی در کسب رضایت شما دارند پس کافیست رمز اینترنت آنها را درخواست نمائید.

ولی اگر همچنان برای خرید سیمکارت اصرار دارید میتوناید در خیابان جمهوریت و با مراجعه به نمایندگی های اپراتور ها سیم کارت خود را تهیه کنید تقریبا در هرجای شهر میتوانید یک نمایندگی ببینید ولی اگر جای مطمعن و راحتی میخواهید میتوانید به کنار هتل سمیرا به نمایندگی سیم کارت ترکسل  مراجعه نمایید و خرید خود را انجام دهید اکثر مسافرین وان تور با مراجعه به این نمایندگی سیم کارت خود را خریداری میکنند .

فیلمی از خیابان های شهر وان ترکیه برای خرید

 

قیمت حدودی سیم کارت و بسته های کشور ترکیه

در کشور ترکیه بسته هایموبایل از طریق اینترنت قابل شارژ نیست و میبایست از طریق دستگاه های پوز نمایندگی ها سیم کارت خود را شارژ نمایید.

سیمکارت ها از 70 لیر شروع شده و تا 200 لیر نیز میرسد که بنا به بسته های موجود در سیمکارت قیمت بالا و پایین می شود

قیمت بسته های سیم کارت ها هم از 25 لیر تا 100 لیر متفاومت می باشد که سعی کنید بسته هایی تهیه کنید که اینترنت با حجم بالا داشته باشند و برای مکالمه هزینه ای پرداخت نکنید و از طریق واتس اپ مکالمه های خود را انجام دهید انصافا برخلاف اینترنت های ایران برکت بسته هاشون خیلی خوبه و حجمشون خیلی دیر تموم میشه 🙂

مودم همراه در ترکیه

اگر میخواهید بصورت دائمی با هزینه کم به اینترنت در ترکیه متصل شوید ، از مودم های همراه هم استفاده کنید. این روش برای افرادی و مسافرانی مناسب است که در سفر به ترکیه زیاد با اینترنت سر و کار دارند و به پیامک و تماس داخلی نیاز پیدا نمی کنند. دو شرکت ارائه دهنده مودم همراه به توریست ها در ترکیه را به شما معرفی می کنیم:

الدای وای فای | Alldaywifi

این مودم بدون محدودیت در میزان استفاده از اینترنت ارائه می شود.

3 روز : 26 دلار (299,000 تومان)

4 روز : 29 دلار (333,000 تومان)

5 روز : 32 دلار (368,000 تومان)

6 روز : 36 دلار (414,000 تومان)

7 روز : 42 دلار (483,000 تومان)

بیش از 7 روز:  6 دلار (69,000 تومان) برای هر روز

تپ وایرلس | Tep Wireless

این شرکت بسته های متنوعی را ارائه می دهد: (هزینه ها برای یک روز استفاده است)

Adventur: اینترنت 3G، یک گیگابایت در روز، 8.95 دلار (102,000 تومان)

Discover: اینترنت 4G، سه گیگابایت در روز، 10.95 دلار (125,000 تومان)

Explore: اینترنت 4G، پنج گیگابایت در روز، 12.95 دلار (148,000 تومان

نکاتی در مورد خرید سیمکارت ترکیه

1- در کشور ترکیه هم مانند ایران سیم کارت ها در دو نوع دائمی و اعتباری عرضه می شود.

2- گردشگران نمی توانند سیم کارت دائمی ترکیه تهیه کنند و سیم کارت های اعتباری یا گردشگری برای آنها گزینه مناسبی هستند.

3- اگر در این کشور حساب بانکی یا ملک داشته باشید امکان تهیه سیم کارت دائمی برای شما وجود دارد؛ در این صورت فرقی نمی کند که گردشگر باشید یا ساکن ترکیه.

4- سیم کارت های اعتباری پس از مدتی بلااستفاده ماندن، غیرفعال می شوند. این مدت معمولا 6 ماه است و پس از آن در صورت نیاز باید سیم کارت دیگری تهیه کنید. برای رفع این مشکل می توانید پیش از اتمام 6 ماه، سیم کارت تان را به دوستان یا آشنایان که قصد سفر به ترکیه دارند قرض دهید تا غیر فعال نشود. پیشنهاد می کنیم که اگر زیاد به مکالمه و ارسال اس ام اس در ترکیه نیاز ندارید، سیم کارت نخرید و از اینترنت هتل ها یا مودم های همراه برای انجام کارهای تان استفاده کنید.

5- پیشنهاد می کنیم که حتی اگر سیم کارت ترکیه خریدید با استفاده از برنامه های آنلاین با ایران تماس بگیرید تا از نظر اقتصادی به صرفه تر باشد.

6- برای خرید سیم کارت باید حتما پاسپورت خود را همراه داشته باشید.

7- سیم کارت های ترکیه در ایران نیز کار می کنند فقط باید رومینگ آن ها را فعال کنید.

 

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بلیط هواپیما
دکمه بازگشت به بالا
پشتیبانی آنلاین فروش
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x