امروزه سیگار با توجه شدید ترین آسیب ها به بدن و انسان و اطرافیان به یکی از عادی ترین کالاهای این روز ما انسان ها تبدیل شده با تمام  خط قرمزهایی که هنوزم وجود دارد .
وان تور علی رغم میل خود برای انتشار این مطلب و نامفید بودن خود مساله برای تیم ما بدلیل پرسش های فراوان زیادی که همه روزه از سمت مسافرین و خوانندگان سایت می شود
و این فقط برای سود فروش سیگار در ترکیه و کاهش هزینه سفر خود می باشد و هرجا بحث از کاهش هزینه سفر می شود سوال های فراوانی در ذهن مسافر ایجاد می شود که ناگزیر به انتشار این مطلب می شویم.

مطالعه بیشتر : مرز سرو کجاست ؟ اطلاعات جامع در مورد پایانه مرزی سرو

آیا بردن سیگار از مرز های زمینی قانونی است ؟

اول از همه به این سوال باید پاسخ داد که چرا با وجود مخالفت های زیاد قانون راهی برای خرید و فروش سیگار گذاشته است ؟ جوابش در این جمله خلاصه میشود : مصرف شخصی 

وقتی پای مصرف شخصی در میان باشد خیلی راحت میشود از آن استفاده کرد.

قانون برای هر نفر اجازه حمل ۶۰۰ نخ سیگار (معادل ۳ باکس) از مرز برای هر نفر بالای ۱۸ سال را داده است.

سیگار مسافرین پایین تر از زیر سن قانونی ۱۸ سال در مرز توسط مامورین ضبط و دیگر به هیچ عنوان به آنها تحویل داده نخواهد شد مواظب دو سر سوخت شدن ماجرا باشید.

آیا فروش سیگار در ترکیه جرم است ؟

همانطور که گفته شد این قانون برای مصرف شخصی اتخاذ شده است و اگر شما در کشور ترکیه اقدام به خرید و فروش سیگار انجام دهید و پلیش کشور ترکیه این امر را متوجه شود حتی تا پای دیپورت شدن از کشور ترکیه نیز مواجه خواهید شد.  و چون خانواده های ایرانی هرکدام بالای ۱۰ باکس در ساک های خودشان دارند این امر شدیدا ایرانی ها را تهدید می کند.

مشاهده بیشتر:  ترنسفر های وان ترکیه از ایران  

سود فروش سیگار در ترکیه برای مسافران ایرانی چقدر است ؟

سیگار در ترکیه جزو اقلام گران محسوب می شود. دلیلش هم مالیات سنگینی است که از سیگارهای وارداتی اخذ می شود. در صورتیکه سیگارهای موجود در بازار ایران اکثرا قاچاقی وارد کشور شده اند و آنهایی که قانونی وارد میکنند نیز مالیات چندانی برای آن نپرداخته اند و در حال حاضر عمده سیگاری که توسط مسافرین برده می شود کنت ۸ است . بردن و فروش سه باکس سیگار در حال حاضر (تابستان ۹۸ ) برای مسافرین حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان سود دارد . البته این رقم بسته به وضع بازار و ارز متفاوت است و ممکن است کمتر یا بیشتر باشد.

در چه شهرهایی از ترکیه میتوان با بردن مقدار مجاز سیگار سود کسب کرد ؟

این موضوع فقط در مورد شهرهای مرزی مانند وان و ایغدیر صادق است . اگر مسافر شهرهای داخلی ترکیه مانند استانبول و آنکارا و آنتالیا هستید کلا موضوع بردن سیگار را فراموش کنید . در این شهر ها حتی اگر سیگارها را مجانی هم بدهید کسی از شما برنمی دارد و نیز ممکن است پلیس با شما برخورد یا حتی دستگیرتان کند.

مطالعه بیشتر :  مقاله خرید از شهر وان ترکیه  

معرفی خریدار سیگار در شهر وان ترکیه

هماهنطور که گفته شد این مطلب فقط برای ارائه مقاله ای جهت معرفی میزان مقدار مجاز برای مصرف شخصی منتشر شده است و وان تور هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش سیگار مسافرین را ندارد و تمام عواقب خرید و فروش سیگار متوجه خود مسافر می باشد.

  • تیم وان تور و شرکت وان تور هیچ گونه اطلاعاتی از خریدار ها در شهر وان و یا ترکیه ندارد 
  • تیم وان تور از هرگونه خرید و فروش جهت کاهش هزینه های سفر مسافرین مثل خرید و فروش زعفران ، پسته ، خرما و … آگاهی ندارد و مطالب در سطح اینترنت نیز جیزی دست شما را نخواهد گرفت.
    .
  • نکته مهم : لطفا از پرسیدن سوال در مورد خرید و فروش سیگار  و… در بخش فروش و پشتیبانی وان تور جدا خودداری نمائید.

مطالعه بیشتر : راهنمای جامع سفر به این شهر توریستی وان